Nowy angiograf w lubelskiej klinice

Autor: Gazeta.pl/ Rynek Zdrowia • • 31 maja 2009 18:14

W Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie stoi już nowy angiograf.

Prof. Andrzej Wysokiński, kierownik Kliniki Kardiologii, mówi, że nowy aparat to duże dobrodziejstwo dla placówki i jej pacjentów. Lekarze będą mogli dzięki niemu przeprowadzać również małoinwazyjne zabiegi korygujące ubytki w sercu. - Poprzez nakłucie tętnicy w pachwinie, pod kontrolą aparatu wprowadzamy do serca cewnikiem tzw. zapinki Amplatza i zamykamy niepotrzebne otwory w sercu, które są częstymi wadami wrodzonymi - opisuje prof. Wysokiński.

Nowy aparat wymagał odnowienia pomieszczeń zajmowanych przez Pracownię Hemodynamiki - zgodnie z aktualnymi wymogami Unii Europejskiej.

Zakup sprzętu był dla szpitala palącą potrzebą, bo jeśli Klinika Kardiologii chce działać skutecznie, musi mieć dwie gotowe do pracy pracownie z angiografem, tak, by aparat był gotowy przez całą dobę do ratowania osób, które dopadł zawał serca.

Pierwszy angiograf pojawił się w klinice w 2003 roku, gdy Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło realizację  programu Polkard. Pieniądze na zakup nowego aparatu pochodzą prawie w połowie właśnie z Polkardu, a część funduszy dołożył szpital.

Klinika kardiologii SPSK 4 w ubiegłym roku osiągnęła najlepsze wyniki finansowe spośród wszystkich klinik szpitala przy ul. Jaczewskiego i zakończyła rok nadwyżką ok. 3 mln złotych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum