Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu przyjmie pierwszych pacjentów

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2015 17:54

Już wiadomo, że pierwszym uruchomionym oddziałem Nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu będzie SOR. Pierwsi pacjenci pojawią się tam 31 sierpnia.

Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu przyjmie pierwszych pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje portal naszemiasto.pl, pełną działalność nowy szpital rozpocznie 7 września. Od środy 19 sierpnia rozpocznie się przenoszenie do nowoczesnego budynku w dzielnicy Stabłowice oddziałów zajmujących dawny szpital kolejowy.

W nowym szpitalu trwa meblowanie. Instalowane są szafy medyczne, stoły zabiegowe, biurka lekarskie, meble biurowe, regały na leki, środki opatrunkowe, narzędzia medyczne itp. Ustawione są już wszystkie szpitalne łóżka, stoły operacyjne, stoły zabiegowe, mnóstwo specjalistycznego sprzętu na bloku operacyjnym, a także na oddziale intensywnej terapii.

Nowy Szpital Wojewódzki ma cztery kondygnacje nadziemne oraz jedną podziemną, jego łączna powierzchnia użytkowa wynosi ok. 48 700 mkw. Na terenie przylegającym do szpitala znajduje się lądowisko dla śmigłowców sanitarnych.

W szpitalu będzie 15 oddziałów: Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Chirurgii Dziecięcej, Neurologii Dziecięcej, Kardiologiczny, Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, Neurochirurgii, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Neurologii i Leczenia Udarów, Chirurgii Plastycznej, Urologii i Onkologii Urologicznej, Chorób Wewnętrznych, Toksykologii, Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, Reumatologii i Chorób Wewnętrznych, Rehabilitacji, a także przychodnia z 20 poradniami i blok operacyjny z 10 salami. 

Więcej: dolnoslaskie.naszemiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze