Nowy Sącz: wielkie inwestycje w szpitalu

Autor: sadeczanin.info/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2018 13:21

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu przejdzie gruntowną modernizację. W najbliższych planach jest budowa nowoczesnego pawilonu ginekologiczno-położniczego i oddziału noworodkowego z intensywną terapią.

W najbliższych planach jest budowa nowoczesnego pawilonu ginekologiczno-położniczego i oddziału noworodkowego z intensywną terapią. Fot. Shutterstock

Jak poinformowała w rozmowie z portalem Sadeczanininfo. dyrektor szpitala Lidia Zelek, projekt zakłada polepszenie standardów dla matek i noworodków. W czwartek (14 czerwca) ma być rozstrzygnięty drugi przetarg na budowę pawilonu ginekologiczno-położniczego.

W nowym pawilonie, który zostanie wzniesiony na miejscu szpitalnej pralni zostanie zapewniona kompleksowa opieka nad kobietą w ciąży, matką z dzieckiem i noworodkiem. W tym budynku znajdą się oddział ginekologiczno-położniczy, neonatologii z intensywną terapią, ginekologii onkologicznej, poradnia ginekologiczna oraz poradnia zaburzeń wad rozwojowych dzieci.

Obecny pawilon ginekologiczny, po przeniesieniu z niego oddziałów, zostanie również wyremontowany. W zmodernizowanym budynku po ginekologii powstaną dwa nowe oddziały: rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz geriatrii, zostaną też tu przeniesione oddziały psychiatryczny oraz pulmonologiczny. 

Remont przejdzie pawilon, w którym obecnie mieści się oddział psychiatryczny i do niego, po przeprowadzce psychiatrii zostanie przeniesiony oddział chorób zakaźnych z Dąbrowej. Rozbudowany będzie też ośrodek onkologiczny, który zostanie połączony estakadą z nowym pawilonem ginekologiczno-położniczym.

Więcej: sadeczanin.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum