Nowy Sącz: powstaje nowa pracownia histopatologiczna

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2010 18:04

W ciągu miesiąca w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu zacznie funkcjonować nowa pracownia histopatologii.

Pomieszczenia na potrzeby planowanej pracowni zostaną wygospodarowane obok szpitalnego laboratorium. Koszt przystosowania pomieszczeń ma wynieść 300 tys. zł.

Zdaniem Artura Puszko, dyrektora szpitala, nowa poradnia skróci okres oczekiwania pacjentów na wyniki części badan histopatologicznych. Obecnie na wyniki niektórych badań pacjenci czekają się około miesiąca. – Po otwarciu pracowni okres ten wynosić będzie maksymalnie dwa tygodnie – zapewnia Artur Puszko.

Do tej pory część preparatów wysyłano ze szpitala w Nowym Sączu do Krakowa, ze względu na brak odpowiednich urządzeń na miejscu. Zakup nowego wyposażenia spowoduje, że większość badań będzie prowadzona od początku do końca w nowosądeckiej placówce.

Pracownia prowadząca badania diagnostyczne w kierunku wykrywania chorób nowotworowych to także inwestycja związana z budową przy szpitalu ośrodka onkologii. Dyrektor Puszko ma nadzieję, że do momentu oddawania do użytku placówki onkologicznej, uda się także rozbudować pracownię histopatologiczną.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum