×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowy Sącz: inwestycje szpital finansuje w 80 proc. z unijnych środków

Autor: sadeczanin.info/Rynek Zdrowia11 grudnia 2017 09:21Aktualizacja: 11 grudnia 2017 09:22

Dr Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu informuje, że wydatki inwestycyjne placówki pokrywane są m.in. z pieniędzy unijnych. Precyzuje, że ich udział w całej puli środków to zwykle ok. 80 proc.

Nowy Sącz: inwestycje szpital finansuje w 80 proc. z unijnych środków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szef nowosądeckiego szpitala, mówiąc w serwisie sadeczanin.info o inwestycjach, przyznaje, że placówka kupuje sprzęt taki sam, z jakiego korzystają szpitale w Europie Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych.

Tłumaczy, że z jednej strony wynika to z potrzeby zapewnienia pacjentom najwyższych standardów leczenia, a z drugiej z ograniczonej możliwości wyboru dostawców sprzętu. Wyjaśnia, że np. akceleratory do radioterapii produkują tylko dwie firmy na świecie.

Puszko pytany o źródło pozyskiwania środków na inwestycje wskazuje na budżety urzędu marszałkowskiego, Ministerstwa Zdrowia, środki własne i dotacje unijne. - Proporcja wynosi zwykle 80 proc. pieniędzy z Unii, po 10 z budżetu marszałka i naszego szpitala - mówi.

Dodaje, że szpital czasem sięga po pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, PFRON czy Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Więcej: www.sadeczanin.info

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze