Nowy Sącz: hospicjum planuje rozbudowę, inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2019 13:10

Na działce przylegającej do istniejącego budynku Sądeckiego Hospicjum ma powstać nowe skrzydło, służące terminalnie i obłożnie chorym pacjentom.

Fot. Fotolia

Jak podaje Gazeta Krakowska, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum czeka teraz uzyskanie pozwolenie na budowę a następnie zorganizowanie przetargu na tę inwestycję, która powinna zacząć się i skończyć w 2020 r.

Mieczysław Kaczwiński, prezes Towarzystwa, nie chce podawać daty rozpoczęcia budowy, ponieważ ta zależy od wielu różnych czynników. Wyjaśnia jednak, że rozbudowa jest niezbędna, ponieważ obecne zasoby łóżkowe hospicjum nie pokrywają potrzeb rynkowych.

Pierwsi pacjenci pojawili się w hospicjum w 2012 roku. Od tego czasu placówka przyjęła 1,7 tys. osób. Aktualnie jednostka dysponuje 43 łóżkami, ale potrzeby są znacznie większe. Dwa lata temu w hospicjum uruchomiono Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, w którym opieką objęto także przewlekle chorych pacjentów.

Poprzednie władze miasta przekazały Towarzystwu działkę przylegająca do istniejącego już budynku. To właśnie tam stanie nowe skrzydło tej instytucji. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do otrzymania pozwolenia na budowę łącznie z pozwoleniem konserwatora zabytków.

Więcej: gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum