Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia | 12-12-2017 18:54

Nowy Sącz: 3 miesiące na remont oddziału wewnętrznego

Do połowy marca 2018 r. ma potrwać remont oddziału wewnętrznego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu. Wyremontowany oddział ma mieć 25 łóżek. Szpital rozpoczął prace z własnych środków, ale liczy na dofinansowanie z budżetu województwa.

Szpitale starają się zadbać o unowocześnianie sal chorych. Fot. archowum (zdj. ilustracyjne)

Szpital przeznaczył przeznaczył 800 tys. złotych na kapitalny remont oddziału oraz 300 tys. złotych na jego wyposażenie.

Rozpoczęta modernizacja ma być prowadzona w ramach projektu "Rozwój szpitala specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych". Projekt został złożony do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.

Jak przyznaje dyrektor szpitala Artur Puszko, projekt z którego szpital ma uzyskać wsparcie finansowe jest jeszcze w trakcie oceny, ale z generalnym remontem oddziału wewnętrznego nie można już było zwlekać. Pacjenci zostali przeniesieni do innej części szpitala.

Przebudowane zostaną wszystkie sale oddziału. Będą w nich miejsca na maksymalnie 4 łóżka i łazienka dla pacjentów.

Remont oddziału wewnętrznego powinien zakończyć się w połowie marca 2018 roku. Po remoncie oddział będzie miał 25 łóżek. Pozostanie w nim nadal sala intensywnej terapii.

Czytaj więcej: www.gazetakrakowska.pl