Nowe laboratorium Diagnostyki w Warszawie. To największy taki obiekt w kraju

Autor: oprac. SzB • Źródło: mat. prasowe, Rynek Zdrowia05 kwietnia 2022 12:01

W Warszawie otwarto Wysokospecjalistyczne Laboratorium Medyczne Diagnostyki w Warszawie. To największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju.

  • W Warszawie otworzono Wysokospecjalistyczne Laboratorium Medyczne. To największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym kraju
  • Aktualna wydajność laboratorium to ponad 12 mln badań w ciągu roku. Docelowo jednak będzie można tutaj wykonać ponad 50 mln badań w przeciągu dwunastu miesięcy
  • W obiekcie zastosowano w nim bowiem niespotykane powszechnie rozwiązania - wertykalny transport próbek pomiędzy piętrami czy zautomatyzowane i zintegrowane nowoczesne linie technologiczne

Nowoczesne laboratorium otwarto w Warszawie

W piątek, 1 kwietnia, Spółka Diagnostyka S.A. otworzyła Laboratorium Centralne przy ul. Jutrzenki 100 w Warszawie. Jest to największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

- Budowa tak dużego i nowoczesnego laboratorium w Warszawie to dla nas kolejny ważny krok w rozwoju Grupy Diagnostyka. Nasza wizja sprzed kilku lat, aby odważnie inwestować i intensywnie rozwijać ofertę nowoczesnych badań medycznych, właśnie się spełnia - podkreśla prof. Jakub Swadźba, prezes firmy Diagnostyka S.A.

Swoją działalność operacyjną to miejsce rozpoczęło już na przełomie 2021 i 2022 roku. Laboratorium przejęło wówczas działania od dotychczas funkcjonującego obiektu przy ul. Prymasa 1000-lecia. 

- To miejsce, w którym można mieć dostęp do wszystkich rodzajów technologii, co jest szczególnie cenione zwłaszcza przez młodych adeptów, ponieważ są w stanie poznawać wiele dziedzin diagnostyki laboratoryjnej - wyjaśnia dr n. med. Tomasz Anyszek, pełnomocnik zarządu ds. medycyny laboratoryjnej.

- Komfort i bezpieczeństwo pracy jest czynnikiem, który przemawia za chęcią pracy w tak nowoczesnym laboratorium. Spodziewamy się, że w wraz z rozwojem laboratorium i wprowadzaniem nowych metod badań, będziemy zatrudniać coraz więcej specjalistów - dodaje Anyszek. Obecnie w laboratorium pracuje ponad 200 osób. 

Ponad 12 mln badań w ciągu roku

Aktualna wydajność warszawskiego Laboratorium Centralnego to ponad 12 mln badań w ciągu roku. Docelowo jednak będzie można tutaj wykonać ponad 50 mln badań w przeciągu dwunastu miesięcy. To oznacza, że badania są wykonywane w możliwie jak najkrótszym czasie, ale przy pełnym zachowaniu wszelkich wymaganych procedur. 

W budynku znajduje się wiele pracowni laboratoryjnych, m.in. analityki ogólnej, immunobiochemii, hematologii, biologii molekularnej, parazytologii czy autoimmunologii. 

Ponadto do dyspozycji są trzy laboratoria: całodobowe Laboratorium Centralne, które wykonuje badania rutynowe i wysokospecjalistyczne, Medyczne Laboratorium Mikrobiologiczne oraz Laboratorium Histopatologiczne (Diagnostyka CONSILIO). 

Z myślą o pacjentach został także uruchomiony nowoczesny punkt pobrań. Placówka jest oddana do dyspozycji w trybie całodobowym, siedem dni w tygodniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum