×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowe centrum zabiegowe dla dzieci powstanie w uniwersyteckim szpitalu. Wartość inwestycji to 297 mln zł

Autor: oprac. KM • Źródło: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie06 września 2023 17:30

Na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie planowana jest budowa Uniwersyteckiego Centrum Zabiegowego Dla Dzieci. Jest to inwestycja o wartości 297 milionów złotych, która zostanie sfinansowana ze środków Funduszu Medycznego.

Nowe centrum zabiegowe dla dzieci powstanie w uniwersyteckim szpitalu. Wartość inwestycji to 297 mln zł
Fot. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM w Szczecinie planuje się budowę Uniwersyteckiego Centrum Zabiegowego Dla Dzieci
  • Inwestycja ta ma kosztować 297 milionów złotych.
  • Finansowanie tej inwestycji zostało oficjalnie zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia podczas briefingu prasowego i tam też wręczono umowę na finansowanie projektu

Nowe centrum zabiegowe i nowe zadania

Jak podał Pomorski Uniwersytet Medyczny, projekt budowy Uniwersyteckiego Centrum Zabiegowego dla Dzieci obejmuje cztery zadania:

  • budowę nowego budynku, w którym będą mieściły się m.in. Klinika Chirurgii Dziecięcej, Onkologicznej, Urologii i Chirurgii Ręki, Klinika Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci oraz dziecięcy Szpitalny Oddział Ratunkowy;
  • przebudowę istniejących klinik pediatrycznych;
  • budowę centrum logistycznego, magazynowego i komunikacji podziemnej;
  • zakup specjalistycznego sprzętu.

Z komunikatu PUM-u dowiadujemy się, że "celem projektu jest poprawa funkcjonowania infrastruktury medycznej uniwersyteckiego szpitala klinicznego w zakresie prowadzenia diagnostyki i leczenia najmłodszych pacjentów oraz poprawa warunków realizowanych świadczeń". - W Centrum rozwijana będzie idea chirurgii jednego dnia, powstanie nowoczesny blok operacyjny, a także zapewniona zostanie opieka nad dziećmi z chorobami rzadkimi - podaje uczelnia.

Inwestycja wesprze kompleksowość szpitala

- To niezwykle ważna inwestycja, która będzie wspierać wielką kompleksowość szpitala klinicznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Będzie to centrum, które stanie się zwieńczeniem tego, co tutaj się dzieje, bo trzeba powiedzieć, że już dzisiaj w tym ośrodku, wielospecjalistycznym, o dużym zasięgu, dokonywane są wysokospecjalistyczne zabiegi, które służą również osobom najbardziej wrażliwym, najmniejszym, czyli dzieciom – powiedziała cytowana w komunikacie PUM-u minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Minister Sójka podczas briefingu wręczyła rektorowi i dyrektorowi szpitala symboliczny czek na 210 mln zł. Kwota ta pozwoli zwiększyć finansowanie budowy kompleksu kliniczno-dydaktyczno-badawczego PUM w Szczecinie wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze