Nowe Miasto: izbę przyjęć czeka rozbudowa

Autor: Kurier Południowy/Rynek Zdrowia • • 03 maja 2010 12:26

Szpital w Nowym Mieście (woj. mazowieckie) otrzymał dotację unijną w wysokości ponad 3,1 mln zł na rozbudowę izby przyjęć.

Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji do przetargu na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Dyrektor SP ZOZ-u w Nowym Mieście Wojciech Skura i jego zastępczyni dyrektor ds. ekonomiczno-organizacyjnych Dorota Kwietniewska od dawna zabiegali o rozbudowę szpitala i modernizację izby przyjęć. Powstał nowoczesny projekt i w ubiegłym roku złożono wniosek o dotację unijną. Po miesiącach oczekiwań i niepewności okazało się, że wysoko oceniony wniosek uzyskał akceptację i placówce przyznano dotację w wysokości 3,1 mln zł.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie w części wejściowej wiata dla karetek pogotowia wraz z pochylnią dla osób niepełnoprawnych. Zmodernizowane zostaną łączniki między izbą, a znajdującymi się na parterze oddziałami internistycznym i dziecięcym. Zainstalowane będą dwie windy szpitalne usprawniające przewóz chorych na oddziały chirurgiczny i ginekologiczny znajdujące się na pierwszym piętrzę.

Rozbudowa istniejących budynków izby to etap drugi planowanych prac. Na parterze i pierwszym piętrze zostaną dobudowane sale dla pacjentów, a na parter budynku zostanie zaadaptowany na potrzeby kuchni szpitalnej.

Całkowita wartość pierwszego etapu inwestycji wyniesie ponad 3,7 mln zł. Wymagane 15 proc. środków własnych zapewnione zostało z budżetu starostwa powiatowego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum