Nowe Miasto Lubawskie: z odpisów podatkowych zebrali 90 tys. zł na tomograf

Autor: Gazeta Olsztyńska/Rynek Zdrowia • • 09 września 2009 12:12

W Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) już od 20 lat działa

Historyczną datą dla stowarzyszenia jest 22 czerwiec 1989 roku, kiedy to 18-osobowa grupa założycielska postanowiła powołać Społeczny Komitet Rozbudowy Szpitala. Zaraz w listopadzie tego samego roku organizacja została zarejestrowana w sądzie.

Jednym z poważnych wyzwań dla komitetu była odbudowa nowomiejskiego szpitala po pamiętnym pożarze w 1997 roku, a potem akcja zbiórki pieniędzy na nową karetkę „R". Trudno by dziś wyliczyć, ile to sprzętu na wyposażenie szpitala trafiło dzięki działaniom komitetu i ofiarności darczyńców.

— W ubiegłym roku przekształciliśmy się w organizację pożytku publicznego. Wszystkim, którzy dotychczas poparli naszą ideę dziękujemy. Zapewniam, że wszelkie fundusze, które do nas trafią są dobrze spożytkowane — powiedział Romuald Koszewski, przewodniczący komitetu.

Przypomnieć warto, że obecnie komitet zbiera fundusze na zakup tomografu komputerowego, a z samego jednoprocentowego odpisu podatku pozyskano już 90 tysięcy złotych na ten cel. Wpłaty pochodziły nie tylko od mieszkańców powiatu nowomiejskiego, ale z terenu całej Polski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum