Nowa przychodnia rusza w lipcu. Szuka pielęgniarek, rejestratorek i lekarzy

Autor: oprac. JKB • Źródło: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu19 maja 2022 13:30

Nowa przychodnia POZ zostanie otwarta na początku lipca. Placówka jest już po generalnym remoncie, została również wyposażona. Tymczasem trwa kompletowanie personelu. Pracę znajdą tu lekarze, pielęgniarki, rejestratorki. Przychodnia będzie działać przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

  • Zakończył się remont nowej przychodni miejskiej POZ w Opolu zlokalizowanej przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym
  • W lipcu zaplanowano otwarcie przychodni, ale dokładna data zostanie podana dopiero po skompletowaniu kadry medycznej
  •  - Mamy kupiony cały sprzęt. Poszukujemy lekarzy, pielęgniarek, rejestratorek. Na początek będzie tu pracowało ok. 10 osób - poinformowała Brygida Manhart - Gołyga z zarządu spółki Centrum Zdrowia w Opolu

Przychodnia POZ w Opolu po generalnym remoncie

Trwa wyposażanie pomieszczeń miejskiej przychodni POZ, powstającej na terenie USK - czytamy na stronie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. 

Generalny remont placówki już się zakończył. Termin otwarcia zaplanowano na początek lipca, ale dokładny termin jest uzależniony od skompletowania kadry medycznej.

- To będzie bardzo ładna i nowoczesna przychodnia. Wstawiono już meble i sprzęt medyczny. Myślę, że niezależnie od tego, ile przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej by powstało, to one wszystkie będą miały pacjentów. Dlatego, że dostęp do lekarza jest naprawdę utrudniony w wielu miejscach – wyjaśniła Radiu Opole Brygida Manhart-Gołyga z zarządu spółki Centrum Zdrowia w Opolu.

Praca w przychodni dla pielęgniarek, lekarzy i rejestratorek

Rekrutacja pracowników już trwa. - Poszukujemy lekarzy, pielęgniarek, rejestratorek. Na początek będzie tu pracowało ok. 10 osób - informuje Manhart-Gołyga.

Na remont przychodni i zakup sprzętu Opole wydało 2 mln zł, w tym 1,5 mln zł kosztował sam remont. Przychodnia powstała w budynku D USK, w sąsiedztwie modernizowanego właśnie holu głównego, w którym znajdą się m.in. nowoczesna rejestracja centralna i punkt informacyjny.

W ramach prac przeprowadzono też gruntowny remont wejścia głównego do szpitala. Powstała nowa pochylnia dla wózków i osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Z pochylni będą korzystać zarówno pacjenci USK jak i POZ. 

- Realizujemy ważny postulat mieszkańców, tworzymy przychodnię na Malince - komentował prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podczas wizyty w powstającej przychodni.

- Dzięki udanej współpracy z miastem pacjenci będą mieli na terenie naszego kompleksu dostęp do rozszerzonej oferty świadczeń medycznych - podkreślał Dariusz Madera, dyrektor szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum