Nowa przychodnia rehabilitacji częściowo "na NFZ". Pierwsza taka placówka w regionie

Autor: oprac. SzB • Źródło: UM Jelenia Góra, Rynek Zdrowia31 lipca 2022 07:02

Jeszcze w tym roku w Jeleniej Górze powstanie dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. - To pierwsza taka placówka w naszym regionie. Dla wielu rodziców oznacza to spore ułatwienie - mówi Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Nowa przychodnia rehabilitacji częściowo "na NFZ". Pierwsza taka placówka w regionie
Powstanie dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock
  • W Jeleniej Górze powstanie dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego
  • - To pierwsza taka placówka w naszym regionie. Dla wielu rodziców oznacza to spore ułatwienie - nie ma wątpliwości Jerzy Łużniak, prezydent miasta
  • W placówce będzie prowadzona pomoc rehabilitacyjna, psychologiczna czy logopedyczna

Powstanie dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego

W Jeleniej Górze powstanie dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. - To pierwsza taka placówka w naszym regionie. Dla wielu rodziców oznacza to spore ułatwienie - mówi Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Ośrodek ma prowadzić spółka Medica Group, która wynajmie od miasta nieużytkowaną część budynku parterowego przy ul. Wzgórze Grota Roweckiego.

- Powstanie w nim taka placówka, która pozwala otoczyć kompleksową opieką najmłodszych: od urodzenia do 18. roku życia. Pomoc u nas znajdą dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami oraz wymagająca rehabilitacji neurorozwojowej - wyjaśnia Krzysztof Rupotacki, prezes zarządu Medica Group. 

W placówce będzie prowadzona pomoc rehabilitacyjna, psychologiczna oraz logopedyczna.

Jak czytamy na stronie internetowej miasta, część usług będzie komercyjna a część refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Prowadzimy rozmowy z NFZ-em. Mamy zapewnienie, że będziemy mogli liczyć na ogłoszenie konkursu na te usługi - dodaje Rupotacki. 

Nowa przychodnia w Jeleniej Górze zatrudni 50-60 osób

Firma Medica Group chciała stworzyć taką placówkę początkowo w innym miejscu. Ostatecznie jednak zdecydowała się na obiekt należący do miasta, w którym w przeszłości znajdował się m.in. sklep spożywczy. 

- Zdecydowała lokalizacja - bliskość centrum miasta oraz drogi do Karpacza. Jest tu możliwość zorganizowania parkingu - kontynuuje Krzysztof Rupotacki.

Spółka najpierw musiała wykonać gruntowny remont i uzyskać niezbędne pozwolenia.

Wiadomo już, że nowa przychodnia zatrudni 50-60 osób.

- Większość będą stanowić osoby stąd. Rozmawiamy z miejscowymi lekarzami, fizjoterapeutami. Kilku specjalistów będzie dojeżdżało z Wrocławia - wyjaśnia Rupotacki, który liczy, że działalność w Jeleniej Górze będzie można rozpocząć już w połowie sierpnia tego roku.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum