Nowa izba przyjęć w szpitalu psychiatrycznym. Przebudowa za 2,2 mln zł

Autor: • Źródło: Rynek Zdrowia/PAP19 maja 2022 08:19

Powstały dwie izolatki, gabinety zabiegowy i pielęgniarski. Remont kosztował prawie 2,2 mln złotych. Zakończyła się przebudowa izby przyjęć Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.

Nowa izba przyjęć w  szpitalu psychiatrycznym. Przebudowa za 2,2 mln zł
Szpital psychiatryczny wsparty przez samorząd. Fot. pomorskie.eu
  • Urząd Marszałkowski województwa pomorskiego poinformował o zakończonym remoncie obiektu
  • W środę do użytku oddano Izbę przyjęć Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim
  • Wartość inwestycji opiewa na 2,2 mln zł

Łazienki, gabinety, dyżurka i szatnia

"Izba (...) zyskała nowe oblicze, zapewnia teraz większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi" - powiedziała cytowana na stronach portalu samorządu województwa pomorskiego wicemarszałek Agnieszka Kapała-Sokalska.

Przebudowane zostały pomieszczenia izby znajdujące się na parterze. W ramach prac powstały m.in.: dwie jednoosobowe izolatki z łazienkami, gabinety: badań, zabiegowy i pielęgniarek, dyżurka lekarska, szatnia oraz poczekalnia.

Ponadto mieszkanie, które znajdowało się na pierwszym piętrze budynku przebudowano na pokój socjalny dla lekarzy i ratowników medycznych. W remontowanych pomieszczeniach wymieniono okna i drzwi. Zamontowano też nowe instalacje m.in. wodociągowe i elektryczne.

Nowe oblicze zyskało również otocznie izby przyjęć. Na zewnątrz zamontowano oświetlenie, wymieniono chodniki wzdłuż drogi dojazdowej, posadzono trawę, krzewy i drzewa.

Wicemarszałek województwa pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska cytowana na stronach urzędu marszałkowskiego podkreślała, że to kolejna inwestycja, która została zrealizowana m.in. dzięki środkom z budżetu województwa pomorskiego oraz środkom unijnym pozostających w dyspozycji Zarządu Województwa Pomorskiego.

- Od 2019 roku pomorski samorząd przeznaczył ponad 24 mln złotych na inwestycje w tej placówce. Z tych środków w szczególności wymieniliśmy: kilkaset łóżek szpitalnych na nowe, doposażyliśmy sale terapeutyczne na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, kupiliśmy karetkę transportową, niezbędny sprzęt medyczny - wyliczała Kapała-Sokalska.

Wskazywała również, że kończy się przebudowa Oddziału Psychiatrycznego dla Młodzieży oraz Oddziału Psychiatrii Sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu dla nieletnich.

Przebudowa izby przyjęć w szpitalu w Starogardzie Gdańskim pochłonęła prawie 2,2 mln złotych. Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pochodził 980 tys. złotych, z budżetu województwa pomorskiego prawie 800 tys. zł, z funduszy europejskich - 350 tys. złotych. Szpital na przebudowę przeznaczył ponad 50 tys. złotych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum