Nidzica: nowe Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2012 14:17

W Nidzicy (Warmińsko-Mazurskie) oddano w czwartek (12 kwietnia) do użytku nowe Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjne, w którym znajdą się m.in. sale do rehabilitacji najmłodszych dzieci i tzw. pokoje usamodzielniające.

Nidzica: nowe Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjne
Nowe Centrum otrzymało imię Jana Pawła II. Jak powiedziała dyrektorka placówki Ewa Gałka, nowy obiekt był bardzo potrzebny, ponieważ pomieszczenia wynajmowano dotąd od innych instytucji, m.in. gazowni.

Z pomocy Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Nidzicy korzysta ponad 500 osób. Najwięcej, bo ponad 200, to dzieci do 7 lat, leczone w tzw. ośrodku wczesnej interwencji - są to m.in. wcześniaki, dzieci ze zbyt dużym lub zbyt małym napięciem mięśniowym i porażeniami.

Oprócz ośrodka wczesnej interwencji w nidzickiej placówce działa też rehabilitacyjno-wychowawczy ośrodek szkolny dla osób z upośledzeniem umysłowym, warsztaty terapii zajęciowej dla dorosłych, a także dom samopomocy dla dorosłych, świetlica opiekuńczo-wychowawcza, popołudniowy klub rodzinny i treningowe pokoje usamodzielniające.

Budowa nowego obiektu trwała prawie trzy lata i została dofinansowana przez samorząd województwa ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kwotą 1,7 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum