Narodowe Centrum Onkologii ma nową stację łóżek

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2020 07:31

W Narodowym Instytucie Onkologii trwa ostatni etap testowania nowych komór tzw. stacji łóżek działu higieny szpitalnej, w której przeprowadza się cykliczną dezynfekcję i mycie szpitalnego wyposażenia. Stacja 3 lutego rozpocznie normalną pracę po remoncie.

Początkowo (od 1994 r.) działalność stacji łóżek polegała na dezynfekcji komorowej materacy, poduszek i kocy, myciu łóżek oraz myciu i dezynfekcji kubów na odpady, kubłów i wózków pralni, pojemników w których są rozwożone leki z apteki szpitalnej na oddziały. W kolejnych latach rozszerzono działalność Stacji o przeglądy oraz bieżące naprawy łóżek szpitalnych.

Po ukończeniu specjalistycznych szkoleń oraz uzyskaniu stosownych uprawnień przez pracowników stacja rozpoczęła działalność w zakresie deratyzacji oraz dezynsekcji.  Zabiegi te są prowadzone po zgłoszeniu przez telefon, bez zbędnego oczekiwania na przyjazd specjalistycznej ekipy.

Stacja świadczy też usługi podmiotom zewnętrznym. Wykonywano dezynfekcję komorową materacy, koców i poduszek. Dziś stacja wykonuje usługę mycia i dezynfekcji pojemników na odpady medyczne oraz komunalne dla Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. 2013 roku wprowadzono koleją usługę - dekontaminację pomieszczeń Instytutu. 

 W 2019 r. wymieniono zużyte komory oraz przeprowadzono remont kapitalny całej stacji łóżek.

Zakupiono nowe komory typu Vacudes 1500 oraz Vacudes 3000. Wyremontowano wszystkie pomieszczenia dostosowując je do aktualnych potrzeb, powiększono pokój socjalny i wyremontowano szatnię pracowników.

Nowe komory są na ostatnim etapie testowania i po uzyskaniu pozytywnych wyników stacja łóżek rozpocznie z dniem 3 lutego br. normalna pracę - przekazał Mariusz Gierej, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum