Mysłowice: 2,8 mln zł dofinansowania na pracownię endoskopową

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2019 15:53

2,8 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej trafi do SP ZOZ Szpitala nr 2 im. T. Boczonia w Mysłowicach. Stworzenie nowoczesnej pracowni endoskopowej będzie ostatnim etapem modernizacji placówki mieszczącej się w stuletnim kompleksie.

Mysłowice: 2,8 mln zł dofinansowania na pracownię endoskopową
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Wartość umowy wynosi 3,2 mln zł, z czego dofinansowanie to prawie 2,8 mln zł.

- To bardzo ważny dzień dla mysłowickiego szpitala z tego względu, że szpital znajduje się w starej infrastrukturze, ale wewnątrz oddziały i baza diagnostyczna jest coraz nowocześniejsza, remontowana. Daje to pacjentom szansę szybszego wyzdrowienia - powiedział dziennikarzom podczas wtorkowej (12 marca) uroczystości podpisania umowy dyrektor szpitala Grzegorz Nowak.

- To jest ponadstuletni kompleks budynków. Dzięki zapobiegliwości, również poprzedniej dyrekcji, wszystkie oddziały zostały wyremontowane. Pracownia, którą chcemy zmodernizować, jest ostatnią częścią szpitala, która tego pilnie wymaga. Kiedy ją zrobimy, z zewnątrz będzie można podziwiać historię, a w środku cała przestrzeń będzie zmodernizowana i nowoczesna - dodał.

Pracownia powstanie w pomieszczeniach po starym bloku operacyjnym. Przyznane pieniądze zostaną wykorzystane na prace budowlane i zakup nowoczesnego sprzętu. Inwestycja będzie służyć diagnostyce i profilaktyce chorób nowotworowych przewodu pokarmowego, a także chorób układu krążenia.

W mysłowickim szpitalu rocznie hospitalizowanych jest około 6 tys. pacjentów, przede wszystkim mieszkańców tego miasta, a także sąsiednich Katowic i Sosnowca.

Obecny szpital nr 2 powstał z inicjatywy i ze środków Górnośląskiego Związku Brackiego. Pawilon główny oddano do użytku w 1911 r., kolejny w 1916 r. 

Anna Gumułka (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum