Myślenice: trwa modernizacja szpitala

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2018 10:03

Dwa szpitalne oddziały Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach: chirurgii ogólnej i zakaźny, przechodzą kompleksową modernizację. Prace mają się zakończyć późną jesienią. Niebawem ruszy kolejna inwestycja.

Szpital realizuje kolejne inwestycje Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Po remoncie oddziału chirurgii ogólnej sale chorych będą miały zupełnie inny standard. Każda będzie wyposażona we własny węzeł sanitarny. Ponadto powstanie sala intensywnej opieki pooperacyjnej. Koszt tych prac (2,5 mln zł) pokrywa powiat, natomiast na modernizację oddziału zakaźnego dyrekcja szpitala spodziewa się środków z rezerwy budżetu państwa. Prace na tym oddziale też są już mocno zaawansowane, a ich koszt to 2,8 mln zł - informuje Dziennik Polski.

Podpisano również umowę z wykonawcą, który będzie odpowiedzialny za realizację największego w historii szpitala projektu o wartości ok. 9 mln zł. Chodzi o przebudowę, rozbudowę i modernizację pomieszczeń oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, centralnej sterylizatorni, diagnostyki obrazowej wraz z wyposażeniem i zakupem aparatury medycznej. Szpital pozyskał na ten cel dotację w wysokości ponad 7 mln zł.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum