Moszna: wiadomo kto rozbuduje szpital

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 września 2011 10:00

Firma Polbau wygrała przetarg na budowę pawilonu dla Centrum Terapii Nerwic w Mosznej. Koszt tej inwestycji to kwota 20,5 mln zł. To około 20 proc. mniej niż wcześniej zakładał inwestor.

Moszna: wiadomo kto rozbuduje szpital
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do przetargu zgłosiło się pięć firm, które chciały wybudować pawilon, kwoty wahały się od 18,7 mln zł do 26,9 mln zł. Wśród oferentów były także konsorcja polsko-ukraińskie i polsko-czeskie.

- Oferta Polbau nie była najtańsza. Ta najtańsza nie spełniała wymogów formalnych, firma nie wpłaciła wadium .

Pawilon ma powstać do końca pierwszego kwartału 2013 roku. Po zakończeniu jego budowy będzie można przystąpić do modernizacji pałacu, gdzie mieści się obecnie siedziba CTN, co ma kosztować 43 mln zł. Ponad 17 mln zł tej kwoty to środki unijne.

Przypomnijmy, że wokół celowości budowy nowego pawilonu toczyla się szeroka dyskusja. Jednym z argumentów, który zdecydował o podjęciu budowy była ostateczna pozytywna opinia prof. Marka Jaremy, krajowego konsultanta w dziedzinie psychiatrii. O taką opinię poprosili wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek i dyrektor departamentu zdrowia i polityki społecznej UM Stanisław Łągiewka. Pytali konsultanta krajowego m.in. o to, czy przyjęte rozwiązanie wpisuje się w realizację Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011-2015.

Prof. Marek Jarema napisał w odpowiedzi: (...) "Wobec braku możliwości kontynuowania działalności w obecnych warunkach lokalowych, proponowana przez Pana Marszałka opcja utworzenia ok. 100 miejscowego ośrodka dziennego z możliwością zapewnienia pacjentom warunków hotelowych w oparciu o plan pozyskania nowego budynku dla Centrum - o czym pisze Pan Marszałek w swoim piśmie, jest rozwiązaniem optymalnym i zgodnym z zasadami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego."

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze