Mońki: dobiega końca budowa centrum leczenia bólu

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2015 11:39

Budowa nowoczesnego Centrum Leczenia Bólu zakończy się już w październiku tego roku. Ten specjalistyczny ośrodek stanowić będzie jedną z najważniejszych tego typu placówek w Polsce.

Mońki: dobiega końca budowa centrum leczenia bólu
Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

SPZOZ w Mońkach specjalizuje się w leczeniu bólu różnego typu i jest pierwszą placówką w woj. podlaskim, która  otrzymała certyfikat "Szpitala bez bólu". Certyfikat ten jest nadawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu i stanowi potwierdzenie wprowadzenia w placówce najwyższych standardów uśmierzania bólu.

Po zakończeniu rozbudowy i otwarciu Regionalnego Centrum Leczenia Bólu, stanie się ono jedną z najważniejszych tego typu placówek medycznych w Polsce.

Realizacja inwestycji zbliża się do końca. Wykonawstwa projektu polegającego na rozbudowie budynków SPZOZ w Mońkach, podjęła się firma Skanska. Wartość podpisanej umowy na realizację kontraktu wyniosła 11,9 mln zł brutto.

- Za nami już prace związane z wykonaniem stanu surowego zamkniętego budynku - informuje Grzegorz Pietrowski, menadżer projektu w firmie Skanska.

- Tempa nabrały już prace wykończeniowe. Na budowę dostarczono wysokiej klasy sprzęt medyczny, m.in. kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne i laparoskopowe. Ich montaż rozpocznie się w najbliższych dniach – wyjaśnia Zbigniew Makarewicz, kierownik budowy.

- Ponadto w budynku zamontowane zostały dwa dźwigi osobowe i jeden towarowy oraz instalacje spełniające standardy stawiane nowoczesnym obiektom użyteczności publicznej i ochrony zdrowia - dodaje Makarewicz.

W nowo powstałej placówce znajdować się będzie internistyczna i chirurgiczna izba przyjęć wraz z poradnią leczenia bólu. Na I piętrze zlokalizowany zostanie oddział chirurgii ogólnej, a na II piętrze - blok operacyjny i pododdział leczenia bólu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum