Modernizacja szpitala w Zabrzu kosztem ponad 5 mln zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2013 16:01

W piątek (19 lipca) w Zabrzu w obecności władz miasta, które jest organem założycielskim Szpitala Miejskiego, podpisano umowę na przeprowadzenie prac termomodernizacji lecznicy. Inwestycja będzie kosztować 5,4 mln zł.

Modernizacja szpitala w Zabrzu kosztem ponad 5 mln zł
W dwóch budynkach szpitala w Zabrzu - Biskupicach wymienione zostaną drzwi i okna oraz ocieplone ściany, stropy i dachy. Szpital wzbogaci się o nowoczesny system ogrzewania energią słoneczną, zmodernizowana zostanie też instalacja centralnego ogrzewania.

Jak podkreślano podczas piątkowej uroczystości, inwestycja przyczyni się do poprawy stanu środowiska, m.in. dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na wodę i energię oraz niższej emisji zanieczyszczeń.

Prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu Mariusz Wójtowicz podkreślił, że najważniejszym rezultatem termomodernizacji będzie wyższy standard opieki nad pacjentami. Jak mówił, nowoczesny system solarny i inne inwestycje oznaczają poprawę komfortu leczenia - w szpitalu będzie cieplej i wygodniej. Zmieni się też wygląd budynków.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka - Szulik przypomniała, że miasto niedawno dokapitalizowało spółkę sumą 4 mln zł. Wyraziła nadzieję, że szpital od przyszłego roku nie będzie przynosił strat. Mówiąc o dokonujących się w nim zmianach na lepsze, apelowała o troskę wobec pracowników.

Projekt otrzymał dotację i pożyczkę z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Prace potrwają do końca marca 2014 roku.

Czytaj:  Zabrze rozpoczyna się termomodernizacja szpitala

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum