×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Modernizacja neurologii dziecięcej w "Matce Polce". Pierwsza od ponad 30. lat

Autor: oprac. IB • Źródło: Radio Łódź, Rynek Zdrowia28 maja 2023 09:02

Klinika Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Dziecięcej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zostanie zmodernizowana. Oddział nie był remontowany od momentu otwarcia placówki w 1989 r.

Modernizacja neurologii dziecięcej w "Matce Polce". Pierwsza od ponad 30. lat
W ramach modernizacji zaplanowano odrębną przestrzeń m.in. dla neurologopedii i neuropsychologii Fot. AdobeStock
  • Klinika Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Dziecięcej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zostanie zmodernizowana
  • 15 mln zł na ten cel przekaże prywatna firma
  • Oddział nie był remontowany od momentu otwarcia placówki w 1989 r.
  • W klinice diagnozuje i leczy się młodych pacjentów cierpiących m.in.na SMA (rdzeniowy zanik mięśni), stwardnienie rozsiane i padaczkę lekooporną

Remont sfinansuje prywatna firma

Prywatna firma przekaże ponad 15 mln zł na renowację Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Dziecięcej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Oddział nie był remontowany od 34 lat, tj. od otwarcia placówki w 1989 roku - informuje Radio Łódź.

Jak wyjaśnia dr Łukasz Przysło, kierownik kliniki, w ramach modernizacji zaplanowano odrębną przestrzeń dla neurologopedii, a także neuropsychologii i dla neurorehabilitacji. Większość sal będzie jednoosobowych z węzłem sanitarnym, dostępne będą profesjonalne izolatki. Po remoncie na oddziale zwiększy się też liczba łóżek - z 25 do 32.

Do kliniki trafiają pacjenci z całej Polski

Dr Przysło zaznacza w rozmowie z Radiem Łódź, że "Matka Polka" jest jedynym w województwie łódzkim ośrodkiem zajmującym się leczeniem chorób układu nerwowego u dzieci od pierwszego miesiąca do 18 roku życia. Na oddział trafiają pacjenci z całej Polski.

W klinice diagnozuje i leczy się młodych pacjentów cierpiących m.in.na SMA (rdzeniowy zanik mięśni), stwardnienie rozsiane i padaczkę lekooporną.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze