Modernizacja i rozbudowa stołecznych szpitali położniczych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2011 14:01

W czterech warszawskich szpitalach położniczych trwa rozbudowa. Placówki inwestują w komfort i bezpieczeństwo rodzących kobiet.

Modernizacja i rozbudowa stołecznych szpitali położniczych

Jak informuje Gazeta Wyborcza, sposobem na przyciągnięcie rodzących mają być coraz wyższe standardy opieki nad noworodkiem i bardzo wysoki komfort pobytu w szpitalu. Placówki chcą oferować kobietom pojedyncze pokoje w ramach kontraktu z NFZ, czyli bez konieczności dopłaty.

Np. Szpital Ginekologiczno-Położniczy "Inflancka" SP ZOZ w Warszawie nowe budynki ma oddać w przyszłym roku. Już teraz ma nowy blok porodowy wyłącznie z jednoosobowymi salami. Po remoncie przybędzie tu też oddział intensywnej terapii noworodka.

Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego chce zaproponować Szpitalny Dom Narodzin. W dwupokojowym mieszkaniu na terenie szpitala rodząca będzie przez dwa dni przebywać z mężem lub całą rodziną.

Prace trwają też w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie i Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej.

Wyższy standard opieki nad rodzącą ma być odpowiedzią szpitali na rozpowszechniające się porody domowe. W zeszłym roku odbyło się w Warszawie około 100 takich porodów. 

Więcej: Gazeta Wyborcza

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum