Mniej pieniędzy na budowę Szpitala Południowego w Warszawie

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 17 września 2008 10:20

Z 16 mln zł, które były zarezerwowane w budżecie Warszawy na 2008 rok na budowę Szpitala Południowego, po ostatniej sesji Rady Warszawy prawdopodobnie zostanie tylko... 40 tys. zł.

– Niestety, nie udało się nam rozpocząć prac zaplanowanych wstępnie na ten rok – przyznaje Marcin Zakrzewski p.o. wicedyrektor Biura Polityki Zdrowotnej stołecznego ratusza. – Czekamy na ekspertyzę, dzięki której określimy profil medyczny przyszłej placówki. To na nią zostawiamy w budżecie 40 tys. zł.

Reszta pieniędzy decyzją radnych ma zostać przekazana m.in. na zakup nowego sprzętu dla stołecznych placówek. Ponad 3,5 mln zł dostanie też na obsługę swojego długu Szpital Praski.

Szpital Południowy nie może doczekać się nawet wyboru lokalizacji, na której miałby zostać wybudowany...

– Bierzemy pod uwagę dwie działki – przy ul. Kajakowej oraz Roentgena. Pierwsza jest stosunkowo niewielka, natomiast do drugiej mają roszczenia potomkowie byłych właścicieli. W tym roku będziemy wiedzieli, czy na którejś możemy postawić szpital – mówi Zakrzewski.

Dopóki nie powstanie szpital, ok. 500 tys. mieszkańców południowych dzielnic stolicy będzie musiało nadal dojeżdżać do innych lecznic – najbliżej na Mokotów.

Natomiast wiosną 2009 roku pacjentów zacznie przyjmować prywatny szpital budowany w Wilanowie przez spółkę Medicover. – W tej chwili trwają prace wykończeniowe w środku budynku. Rozpoczęła się także rekrutacja kadry – relacjonuje Bartosz Maciejewski, rzecznik firmy.

W nowej placówce zaplanowanych jest 180 łóżek. Mają się w niej znaleźć m.in. oddziały chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, położnictwa i ginekologii oraz pediatrii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum