Ministerstwo: Radomiowi należy się pełna dotacja na rozbudowę szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza, DMX/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2010 12:06

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego potwierdza, że samorząd Radomia ma prawo oczekiwać wypłaty pełnego dofinansowania budowy pawilonu ginekologiczno-położniczego.

Urząd Miasta Radomia otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, w której resort zapowiada, że wesprze starania miasta o należne 28 mln zł dofinansowania na budowę pawilonu ginekologicznego-położniczego przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Tytusa Chałubińskiego – podaje Gazeta Wyborcza.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, budowa pawilonu ginekologiczno-położniczego ma być finansowana z funduszy unijnych. Inwestycja została wpisana na listę projektów kluczowych Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Do tej pory jednak nie podpisano końcowej umowy dotyczącej przekazania funduszy.

W listopadzie Radomski Szpital Specjalistyczny skierował do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o zawarcie ugody z zarządem województwa mazowieckiego w sprawie ponad 28 mln zł, obiecanych na budowę pawilonu ginekologiczno-położniczego.

Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak zarzucił zarządowi woj. mazowieckiego, że wbrew zaleceniom Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Ministerstwa Finansów nie zagwarantował pieniędzy na realizację wszystkich projektów kluczowych.

Budowa pawilonu ginekologiczno-położniczego rozpoczęła się w latach 90. Przez kilkanaście lat obiekt stał niedokończony, bo miasto nie miało pieniędzy na dokończenie inwestycji. Prace ponownie ruszyły w ubiegłym roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum