Milion złotych z resortu sprawiedliwości dla USK w Opolu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2018 15:00

Ministerstwo Sprawiedliwości przekaże milion złotych na rozbudowę zakładu medycyny sądowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu - poinformował rzecznik Uniwersytetu Opolskiego Marcin Kochański.

W Zakładzie Medycyny Sądowej USK przeprowadzony zostanie remont i modernizacja. Fot. USK w Opolu

Pieniądze na remont i doposażenie placówki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. Całkowity koszt projektu to ponad trzy miliony złotych, z czego dwa miliony to wkład rzeczowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Zgodnie z założeniem projektu, w Zakładzie Medycyny Sądowej USK przeprowadzony zostanie remont i modernizacja, uwzględniająca przekształcenie go w Zakład Medycyny Sądowej - Referencyjny Ośrodek Uniwersytetu Opolskiego.

- Planowane prace mają dostosować już istniejącą bazę do potrzeb lekarzy i pracowników organów państwa, bezpośrednio wspierających osoby pokrzywdzone, które doznały urazów, często nabytych podczas zdarzeń mających charakter przestępczy - wyjaśnia Kochański.

Według założeń projektu, który uzyskał wsparcie resortu sprawiedliwości, po modernizacji Zakład Medycyny Sądowej USK będzie mógł poszerzyć swoją działalność w zakresie sekcji sądowo-lekarskich i obdukcji w powiązaniu z zadaniami szkoleniowymi, dydaktycznymi i działalnością naukowo-badawczą. Dzięki dodatkowym środkom, prace przy rozbudowie jednostki rozpoczną się już w lipcu tego roku. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum