×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mielec: otwarci na jakość

Autor: Aneta Dyka-Urbańska/Rynek Zdrowia20 maja 2009 09:46

Szpital Powiatowy w Mielcu otrzymał certyfikat Centrum Monitorowania Jakości.

Mielec: otwarci na jakość
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– To nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim informacja dla społeczeństwa, że ma do dyspozycji świetny szpital, w którym dba się o zachowanie najwyższych standardów – podkreśla Leszek Kołacz.

Czym procentuje dla pacjenta certyfikowana jakość?

–  Ma gwarancję, że jest tu przyjęty tak, jak byłby leczony w każdym naprawdę dobrym szpitalu w rozwiniętym kraju Europy. Wie, że znalazł się w placówce, jaka zatrudnia wysokiej klasy specjalistów, którzy cały czas się kształcą, aby być w zgodzie z obowiązującym poziomem wiedzy, a szpital posiada nowoczesny sprzęt i świetną bazą socjalną – mówi Andrzej Gardian, naczelny lekarz szpitala. – Kadra dysponuje schematami działania w różnych okolicznościach, nie jest skazana na bieżące szukanie rozwiązań, czy eksperymentowanie. Zna i stosuje sprawdzone na świecie mechanizmy, które zapewniają skuteczność działania, a dzięki temu pacjent jest bezpieczny

Szpital ma także nowe główne wejście.

– Dążyliśmy do tej chwili od wielu lat. Kiedyś było tu już główne wejście, ale ze względu na to, że potem ten budynek zamienił się w wielki plac budowy, musiało stracić swój status. Teraz, gdy po wielu latach główne prace zostały wykonane, czas znów przywrócić mu świetność. Nie chodzi jednak tylko o estetykę, ale również, a właściwie przede wszystkim, o wygodę pacjentów i odwiedzających – wyjaśnia dyrektor Kołacz. – Do tej pory wszyscy wchodzili jednym głównym wejściem w budynku siedmiopiętrowym, po czym znaczna część osób wędrowała przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Teraz możemy wyłączyć SOR z tego traktu, poza tym sprawić, że ruch wreszcie zyska tu właściwy, w pełni logiczny kierunek. Pacjentom i ich bliskim pomoże system nawigacyjny, czyli plany sytuacyjne i strzałki kierujące do celu.

W Polsce funkcjonuje blisko 800 szpitali, ale tylko 83 ma akredytację CMJ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum