Mielec: 4 miliony dotacji dla szpitala od samorządu

Autor: hej.mielec.pl/Rynek Zdrowia • • 08 października 2017 15:54

Szpital Powiatowy w Mielcu na mocy uchwały samorządu otrzymał ok. 4 mln zł dotacji. To tzw. środki własne, które będą wspierały przebudowę bloku operacyjnego w ramach RPO.

Mielec: 4 miliony dotacji dla szpitala od samorządu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital dzięki wkładowi własnemu przeznaczonemu przez radę powiatu będzie mógł zrealizować zadanie „Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń medycznych w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu”.

W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa i rozbudowa bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

Szpital w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 uzyskał blisko 10 mln zł dotacji na realizację zadania o łącznej wartości 14,1 mln zł.

Jak podkreślił starosta powiaty mieleckiego Zbigniew Tymuła, ze względu na trudną sytuację finansową szpitala, to samorząd zapewnił środki własne. Kwota jaką zabezpieczył samorząd na potrzeby startu inwestycji to 4,2 mln zł. 

W ramach kosztów inwestycji przewidziano już zakup koniecznych urządzeń - w sumie 167. Aparatura medyczna sterowana elektronicznie będzie połączona siecią wi-fi, co zapewni szybki przepływ i analizę danych niezbędnych personelowi lecznicy.

Więcej: www.hej.mielec.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum