Międzyrzecz: 1,8 mln zł na termomodernizację i kolektory

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 16 maja 2011 12:35

1,8 mln zł ma kosztować termomodernizacja SP ZOZ-u w Międzyrzeczu. Inwestycja ma pozwolić w przyszłości na oszczędności z tytułu energii cieplnej sięgające 30 proc.

Międzyrzecz: 1,8 mln zł na termomodernizację i kolektory
- Prace już się rozpoczęły i zgodnie z planem powinny się zakończyć w połowie sierpnia - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Leszek Kołodziejczak, dyrektor szpitala.

Dyrektor dodaje, że zakres prac obejmuje osuszenie fundamentów, ocieplenie ścian i stropów budynku, odnowienie elewacji. Na koniec na dachu zamontowane zostaną 72 kolektory słoneczne, które będą dogrzewać wodę.

Inwestycja w sumie będzie kosztować 1,8 mln zł. - Większość potrzebnych środków, bo aż 85 proc. będzie pochodzić z funduszy unijnych, pozostałą część środków przekaże samorząd powiatowy, wkład własny szpitala będzie stanowić niewiele, bo 1 proc. całej kwoty - zaznacza dyrektor.

Poza poprawą wizerunku szpitala takie inwestycje niosą za sobą dużo bardziej znaczące korzyści ekonomiczne. Termomodernizacje to obecnie jedna z najczęstszych szpitalnych inwestycji. W całej Polsce dyrekcje szpitali pozyskują środki, które pozwalają w przyszłości na spore ograniczenie wydatków. Dlatego też coraz częściej dachy szpitali pokrywają się kolektorami słonecznymi.

Na efekty długo czekać nie będzie trzeba. Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli już od trzech lat cieszy się dobrodziejstwami termomodernizacji. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie zmalały o około 25 proc.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum