Międzylesie: 27 mln zł na remont oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lipca 2019 14:34

W środę (17 lipca) marszałek województwa mazowieckiego podpisał umowę z wykonawcą o modernizację oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym - informuje rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Międzylesie: 27 mln zł na remont oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W środę Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podpisał umowę z przedstawicielami firmy Esbud Invest Sp. z o.o. Architektem projektu jest Maciej Latoszek. W latach 2018-2020 władze Mazowsza na modernizację szpitala przeznaczą w sumie ponad 27 mln złotych.

- 20 milionów pójdzie na budowę i instalację stałych elementów wyposażenia, które będzie robiła właśnie firma, z którą podpisujemy umowę. Oprócz tego potrzebne będą wysoko specjalistyczne urządzenia, które będziemy kupować oddzielnie, jako szpital. Zmieni się całość wyposażenia tych dwóch oddziałów - wyjaśnia dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego Jarosław Rosłon.

- Oddział ginekologiczno-położniczy nie był remontowany od lat 80. ub.w. To ostatnia taka jednostka w naszym szpitalu - przypomniał dyrektor.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik poinformował, że w ubiegłym roku na Mazowszu urodziło się ponad 60 tys. dzieci, z czego 21 tys. w stolicy. Po zakończeniu modernizacji w międzyleskim szpitalu docelowo planowane jest tu około 2 tys. porodów rocznie.

Kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Międzylesiu Ewa Barcz zauważyła, że już w tej chwili oddział ginekologiczny jest referencyjny w skali kraju, jeżeli chodzi o kobiety z chorobami dna miednicy. Szpital przyjmuje pacjentki z całej Polski.

- Uzyskamy nowoczesny sprzęt, który pomoże nam poprawić opiekę nie tylko nad ciążami i porodami fizjologicznymi, ale również nad wszelką patologią ciąży, tj. kobietami ze schorzeniami układu krążenia, chorobami serca, chorobami neurologicznymi, pacjentkami z niewydolnością nerek. Chodzi także o porody przedwczesne. Będziemy mieli znakomicie wyposażony oddział neonatologii - wskazywała Ewa Barcz.

Kierownik oddziału neonatologicznego w międzyleskim szpitalu specjalistycznym Krystyna Bober-Olesińska zaznaczyła, że dzięki modernizacji powstanie ośrodek kompleksowego leczenia noworodków, łącznie z intensywną terapią, której obecnie brakuje.

Dodała, że dotychczas oddział należał do drugiego stopnia referencyjności, ale po modernizacji rozpoczną się starania o podniesienie referencyjności do poziomu trzeciego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze