Miechów: unieważniono kolejny przetarg na termomodernizację

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2013 11:16

Szpitale: Św. Anny w Miechowie raz SPZOZ w Proszowicach pilnie wymagają termomodernizacji. Unieważniono jednak już trzeci przetarg na jej realizację. Oferty okazują się za drogie dla inwestorów.

Miechów: unieważniono kolejny przetarg na termomodernizację
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
We wszystkich przetargach cena najniższej oferty była wyższa od tej, jaką placówka może przeznaczyć na zadanie. I to wyższa o kilkanaście procent, co w przypadku inwestycji, której wartość liczy się w milionach złotych, kwota znacząca.

Dyrekcja miechowskiego szpitala zamierza skorzystać ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach "Systemu zielonych inwestycji". Zasady finansowania są korzystne. Po zapewnieniu wkładu własnego (10 procent wartości zadania) szpital otrzymuje dotację (30 proc.) oraz pożyczkę (60 proc.), która potem może zostać częściowo umorzona.

Umowa między Szpitalem Św. Anny a NFOŚiGW, została podpisana w czerwcu. Na przeszkodzie w jej realizacji stoją tylko perturbacje związane z przetargiem. Z tego samego źródła finansowania zamierza skorzystać dyrekcja szpitala w Proszowicach.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum