Miastko: odbudowują szpital po pożarze

Autor: gp24.pl/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2011 17:37

W poniedziałek (20 czerwca) prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego rozpocznie cenowe negocjacje z przedstawicielami siedmiu firm, do których skierował wcześniej zapytania dotyczące odbudowy dachu szpitala, który uległ zniszczeniu w pożarze.

Miastko: odbudowują szpital po pożarze

Odbudowa dachu szpitala w Miastku ma się zakończyć do końca sierpnia. W połowie września oddział intensywnej opieki medycznej i zakład opiekuńczo-leczniczy wrócą na stare miejsca. Obecnie OIOM zlokalizowany jest w pomieszczeniach dawnego oddziału ratunkowego, a ZOL w nowej części tego oddziału.

Poważniejszy problem jest z oddziałem chirurgicznym i blokiem operacyjnym, które najbardziej ucierpiały w wyniku zalania wodą podczas akcji gaśniczej. Teraz trwa osuszanie stropów i ścian.

Warto byłoby jednocześnie z remontem podnieść standard oddziału chirurgicznego, dostosowując go do wymogów unijnych. Szpital musiałby wydać od 5 do 7 mln zł na nowy blok operacyjny, a tych pieniędzy nie ma.

Starostwo Powiatowe w Bytowie sprawdza formalne możliwości dotowania szpitala. Jest to spółka prawa handlowego, możliwości finansowej pomocy są więc mocno ograniczone.

Więcej: www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum