Medicover zbuduje szpital w Bukareszcie

Autor: Ziarul Financiar, LJ/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2010 14:35

Spółka Medicover zbuduje prywatny szpital w stolicy Rumunii. Placówka będzie zlokalizowana w dzielnicy Pipera, w północnej części Bukaresztu.

Według rumuńskich źródeł, inwestycja pochłonie 40-50 mln euro. To drugi tak duży projekt szpitalny szwedzkiej spółki. W ubiegłym roku do użytku został oddany szpital w Warszawie.

Placówka w Bukareszcie planowana jest na 88 łóżek, zajmie powierzchnię 12,9 tys. km kw. Inwestycja zostanie wsparta pożyczką z International Finance Corporation (IFC).

- Medicover Holding rozpoczął właśnie inwestycję budowy własnego szpitala w Bukareszcie, placówki nieco mniejszej od tej, która powstała w warszawskim Wilanowie. Szpital będzie większy od obecnych prywatnych szpitali w Bukareszcie i będzie mieścił się w budynku, który został zaprojektowany i zbudowany od podstaw – informuje Bartosz Maciejewski, rzecznik spółki.

Obecnie Medicover ma własne kliniki w miastach: Bukareszt, Focsani, Cluj-napoca, Constanta, Iasi, Ploiesti i Timisoara. Prowadzi także 60 partnerskich klinik w całej Rumunii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum