Medicover przejmie za ponad 300 mln zł szpitale Neomedic

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2019 20:01

Szwedzka grupa kupi za ponad 300 mln zł szpitale położniczo-ginekologiczne Neomedic, które były w portfelu funduszu Innova - poinformował "Puls Biznesu".

Medicover przejmie za ponad 300 mln zł szpitale Neomedic
Fot. archiwum

W piątek (15 lutego) notowany na giełdzie w Sztokholmie Medicover, drugi pod względem przychodów gracz na polskim rynku prywatnej opieki medycznej, ogłosił przejęcie spółki Neomedic, operatora szpitali położniczo-ginekologicznych.

Wartość transakcji, która będzie jeszcze wymagała zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ustalono na 70,5 mln euro, czyli około 305 mln zł. Głównym sprzedającym jest fundusz Innova Capital, który zainwestował w Neomedic w 2012 r. i miał 67,3 proc. akcji.

Neomedic ma dwa duże szpitale w Krakowie i Nowym Sączu oraz jeden mniejszy, również w Krakowie. Szacunkowe przychody spółki za ubiegły rok to 120 mln zł.

Tymczasem Medicover miał w ubiegłym roku 671,6 mln euro przychodów i 26,5 mln euro zysku netto. Polska jest dla niego największym rynkiem. W segmencie usług medycznych wypracowała ona w ubiegłym roku 270,7 mln euro przychodów (1,15 mld zł), czyli o 16,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Drugi segment działalności - usługi diagnostyczne - przyniósł w Polsce 31,9 mln euro przychodów (136 mln zł), co oznacza wzrost o 9,6 proc. 

Więcej: pb.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum