Medicover pozyskał niemal 1 mld zł na szwedzkim parkiecie. W co zainwestuje?

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2017 09:16

Działający od 22 lat w Polsce Medicover, prowadzący prywatny szpital w Warszawie i ogólnopolską sieć przychodni, z sukcesem zadebiutował na giełdzie w Sztokholmie, zbierając od inwestorów 239 mln euro, czyli niemal 1 mld zł.

Medicover pozyskał niemal 1 mld zł na szwedzkim parkiecie. W co zainwestuje?
Medicover z sukcesem zadebiutował na giełdzie w Sztokholmie Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Fredrik Rågmark, prezes Medicover Holding SA, zdradza, że dwie trzecie wpływów trafi prawdopodobnie do Polski i Niemiec - informuje Puls Biznesu.

Spółka zamierza się rozwijać głównie w trzech obszarach - diagnostyki oraz klinik dentystycznych i płodności. Monitoruje rynek pod kątem akwizycji. Najbardziej atrakcyjnym podmiotem do kupienia może być Diagnostyka. Fundusz Mid Europa Partners planuje wystawić na sprzedaż rynkowego lidera w obszarze diagnostyki na początku 2018 r.

Kliniki dentystyczne i płodności to priorytety w rozwoju Medicover, ale spółka startuje z niskiej bazy. Stomatologia to tylko 2 proc. jej przychodów w Polsce.

Do końca 2018 r. firma chce otworzyć 32 placówki we wszystkich krajach, w których działa (dane obejmują zmianę lokalizacji dotychczasowych), z czego 24 to punkty pobrań i laboratoria, a 8 - przychodnie i ambulatoria. Obecnie Medicover ma ponad 100 centrów medycznych w siedmiu krajach, 91 laboratoriów i 454 punktów pobrań. W planach jest też rozbudowa szpitala w Warszawie.

W Polsce Medicover obsługuje 8,5 tys. firm i 660 tys. indywidualnych pacjentów.

Więcej: www.pb.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum