Mazowsze: radni zdecydowali o wsparciu finansowym szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2018 20:32

Radni Mazowsza zdecydowali o przekazaniu dodatkowych pieniędzy m.in. kilku szpitalom. Na remont mazowieckich szpitali i zakup sprzętu przeznaczono 15,7 mln zł z budżetu Mazowsza.

Radni zadecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego z budżetu Mazowsza na rok 2018 dla mazowieckich szpitali. Fot. PTWP

Na środowym (28 marca) posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego radni zadecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego z budżetu Mazowsza na rok 2018 dla mazowieckich szpitali.

Szpital wojewódzki w Płocku otrzyma 1,2 mln zł na kontynuację modernizacji oddziału ginekologiczno-położniczego; Mazowiecki Szpital w Siedlcach dostanie 5,5 mln zł m.in. na zakup aparatury potrzebnej w terapii natychmiastowej SOR.

Szpital kolejowy w Pruszkowie zostanie dofinansowany kwotą ponad 4 mln zł na modernizację oddziału chorób wewnętrznych oraz zakup aparatury dla pracowni echokardiografii i spirometrii, a siedlecki Meditrans otrzyma prawie 1 mln zł na rozbudowę.

"Staramy się na bieżąco monitorować potrzeby naszych jednostek oraz szpitali i w miarę możliwości przekazywać im środki na potrzebne remonty czy zakup sprzętu" - podkreślił marszałek województwa Adam Struzik, cytowany w komunikacie prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Jak dodał, ten rok jest wyjątkowy pod względem inwestycji na Mazowszu. - Przeznaczymy na nie ponad 1 mld zł. Poza naszymi jednostkami kierujemy także wsparcie do mazowieckich gmin i powiatów - zaznaczył Struzik.

Na grudniowym posiedzeniu Sejmiku radni przyjęli, że planowane dochody Mazowsza w 2018 roku mają wynieść 2,9 mld zł. Kwota planowanych wydatków to 3 mld zł, z czego 170 mln zł ma zostać przeznaczone na inwestycje w placówkach służby zdrowia.

PAP - Dorota Stelmaszczyk

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum