Mazowsze: nowy ośrodek opieki Medi-system

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2014 19:03

Medi-system uruchomił na Mazowszu swój najnowszy ośrodek dla osób wymagających specjalistycznej opieki długoterminowej oraz rehabilitacji. W latach 2011-2014 Medi-system zainwestował 40 mln zł w nowe ośrodki, z czego 20 mln przeznaczono na najnowszy obiekt.

Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Osoby cierpiące na szereg chorób uniemożliwiających właściwą opiekę w domu, m.in. po udarze mózgu, operacjach stawu biodrowego i z chorobami kręgosłupa, którym potrzebna jest codzienna, specjalistyczna pielęgnacja i rehabilitacja, będą mogły od teraz korzystać ze 150 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych z łazienkami w nowym ośrodku Medi-system Marianna pod Warszawą.

W placówce będzie prowadzona rehabilitacja neurologiczna, ogólnoustrojowa oraz, po raz pierwszy w historii firmy - rehabilitacja kardiologiczna. 

Rehabilitacja kardiologiczna ogranicza postępy choroby, wydłuża życie chorych i poprawia jakość życia. Każdy pacjent będzie objęty indywidualnym programem dostosowanym do aktualnego stanu układu krążenia, opartym o wyniki prób wysiłkowych. Na terapię ruchem będą się składały m.in. treningi metodą interwałową i ciągłą, ćwiczenia oporowe i ogólnousprawniające. Leczenie będzie wspomagała modyfikacja stylu życia wsparta edukacją i psychoterapią oraz odpowiednią dietą.

Podopieczni ośrodka będą objęci stałą opieką lekarską i pielęgniarską oraz uzyskają dostęp do najnowocześniejszej rehabilitacji. Gabinety lekarskie i wydzielona część rehabilitacji, w tym gabinety zabiegowe, będą dostępne także w trybie ambulatoryjnym. Medi-system Marianna to szósta już placówka firmy działającej od 2001 roku na rynku polskim.

Medi-system jest obecnie największą firmą sieciową w Polsce zajmującą się usługami opiekuńczo-leczniczymi.

Do dziś z oferty spółki skorzystało ponad 10 tysięcy pacjentów.

Usługi dla pacjentów będą realizowane odpłatnie. Firma podjęła starania o zawarcie kontraktu z NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum