Mazowsze: finiszuje budowa szpitala psychiatrycznego

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 11 września 2017 15:20

W podwarszawskich Ząbkach dobiega końca budowa nowoczesnego szpitala psychiatrycznego. Trwają prace wykończeniowe, a pacjenci zostaną przyjęci już w pierwszej połowie przyszłego roku. Wartość inwestycji to 118 mln zł.

Mazowsze: finiszuje budowa szpitala psychiatrycznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Nowy szpital w Ząbkach to jedna z naszych największych inwestycji. Podjęliśmy się tego przedsięwzięcia z myślą przede wszystkim o pacjentach. Niestety, jak pokazują statystyki, z roku na rok przybywa zarówno młodych, jak i starszych osób, które borykają się z różnego typu zaburzeniami psychicznymi - mówi Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego.

Nowa placówka powstała w sąsiedztwie istniejącego już szpitala. Obiekt został tak zaprojektowany, aby pacjenci czuli się w nim dobrze i komfortowo. W skład głównego pawilonu wchodzi siedem segmentów, połączonych tzw. strefą wielofunkcyjną, przypominającą ogród zimowy i prowadzącą do miejsc wypoczynku i terapii - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

W szpitalu będzie m.in. centrum rehabilitacyjne oraz oddziały stacjonarne z 300 łóżkami. Stworzona została także przestrzeń rekreacyjno-sportowa. Powstały alejki spacerowe, miejsce do gry w tenisa stołowego czy stanowisko do gry w szachy.

- Obecnie jesteśmy na etapie prac wykończeniowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Liczymy, że w pierwszej połowie przyszłego roku centrum rozpocznie działalność medyczną - poinformował prezes zarządu spółki „Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica” Roman Robert Jędrzejczak.

Prace budowlane przy nowym obiekcie ruszyły wiosną 2015 r. Planowany termin zakończenia prac przez generalnego wykonawcę - Budimex S.A. - to koniec lutego przyszłego roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze