Mazowsze: 2,4 mln zł na inwestycje w ośrodkach zdrowia

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 03 maja 2010 10:43

Informatyzacja szpitala w Łosicach oraz modernizacja budynków ośrodków zdrowia w Jednorożcu i Żelaznej Rządowej to inwestycje, które otrzymają unijne dofinansowanie.

Łączna wartość projektów wynosi ponad 2,4 mln zł. Dofinansowanie unijne sięga przeszło 1,7 mln zł. Umowy w tej sprawie podpisali mazowiecki marszałek Adam Struzik, wójt gminy Jednorożec oraz dyrekcja szpitala w Łosicach.

Informatyzacja SP ZOZ w Łosicach obejmuje budowę sieci komputerowej w starej i nowej części budynku szpitala, zakup i wdrożenie pakietu InfoMedica, stworzenie interaktywnej strony internetowej szpitala, a także zakup serwera z oprogramowaniem oraz 40 zestawów komputerowych.

Na projekt „Poprawa warunków w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców gminy Jednorożec i części gmin Baranowo i Chorzele” ponad 1,17 mln zł otrzyma gmina Jednorożec. Projekt wart jest ponad 1,8 mln zł. Dzięki środkom unijnym zostaną zmodernizowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych budynki dwóch ośrodków zdrowia – w Jednorożcu i Żelaznej Rządowej.

Projekt obejmuje m.in. prace remontowe oraz zakup specjalistycznego sprzętu dla obu ośrodków m.in.: elektrokardiografu stacjonarnego i przenośnego, ultrasonografu, lampy bioptronowej, lasera, urządzenia do krioterapii na tlenek azotu, foteli masujących oraz łóżka do masażu. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum