Mazowieckie: szpital psychiatryczny w Gostyninie-Zalesiu rozbudowany i zmodernizowany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2018 17:55

Jeden z pawilonów Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gostyninie-Zalesiu został rozbudowany i zmodernizowany. Otrzymał też nowe wyposażenie sal chorych i gabinetów oraz sprzęt dla pacjentów. Koszt inwestycji, która trwała od 2016 r., wyniósł ponad 7,1 mln zł.

Równie ważne jak profesjonalna opieka medyczna jest otoczenie, w jakim chorzy dochodzą do zdrowia. Fot. Archiwum

Szpital psychiatryczny w Gostyninie-Zalesiu działa od 1933 r. Od 2000 r. placówka funkcjonuje jako Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego.

Większość pieniędzy, bo 7 mln zł, na zakończoną rozbudowę, modernizację i doposażenie dwukondygnacyjnego pawilonu nr 7, w którym znajdują się dwa szpitalne oddziały psychiatryczne, pochodziła z budżetu Mazowsza. Uroczyste otwarcie odnowionego obiektu odbyło się w poniedziałek - poinformował mazowiecki urząd marszałkowski.

Inwestycja obejmowała m.in. rozbudowę pawilonu o skrzydło zachodnie i wschodnie, kompleksowe roboty remontowe, w tym położenie nowych posadzek, tynków, a także ocieplenie budynku i wymianę okien oraz drzwi. Wyremontowano również instalacje centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjną, a także wentylacji i elektryczne.

"W leczeniu psychiatrycznym równie ważne jak profesjonalna opieka medyczna jest otoczenie, w jakim chorzy dochodzą do zdrowia. Muszą się czuć bezpiecznie i komfortowo. Dlatego inwestycje w tego typu infrastrukturę są bardzo potrzebne" - podkreślił marszałek Mazowsza Adam Struzik, cytowany w informacji prasowej.

W ramach przedsięwzięcia dla odremontowanego obiektu kupiono wyposażenie sal chorych, w tym łóżka, szafki oraz wózki inwalidzkie i chodziki rehabilitacyjne. Nowy sprzęt pojawił się też w gabinetach badań i zabiegowym, a także terapii zajęciowej i psychologicznym. Łączna wartość nowego wyposażania wyniosła ponad 900 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum