Mazowieckie: mini tężnie solankowe powstaną w Mławie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 października 2017 17:40

Tężnie solankowe powstaną w Mławie; projekt przewidujący utworzenie mini tężni zwyciężył w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego - poinformowała w środę (11 października) rzeczniczka prasowa Miasta Mławy Marta Grzywacz.

Mazowieckie: mini tężnie solankowe powstaną w Mławie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W środę w Mławie ogłoszono wyniki głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. - W tegorocznej edycji, to jest trzecia edycja Mławskiego Budżetu Obywatelskiego, wygrał projekt: Mławskie Tężnie Solankowe - w obronie naszego zdrowia - powiedziała Grzywacz.

Projekt uzyskał 58 proc. wszystkich ważnych, oddanych głosów. Mini tężnie mają powstać w dwóch miejscach: zabytkowym parku miejskim w samym sercu miasta oraz na skwerze przy ulicy Dworcowej - poinformowała rzeczniczka.

- Zauważamy, że co roku, już po raz trzeci, zwycięża projekt, który jest związany z rekreacją; że mieszkańcy widzą taka potrzebę, aby powstawały nowe miejsca na zewnątrz, gdzie będą mogli się spotykać, które służą zdrowiu, ale także integracji społecznej - powiedziała Grzywacz.

Wnioskodawca w opisie projektu podał, że mini tężnia będzie składała się z drewnianej konstrukcji o obwodzie do 35 metrów, zbiornika na solankę, pomp, zaworów sterujących, rur, iluminacji; będzie w otoczeniu aerozolu bogatego w mikroelementy. "Solanka jest naturalnym surowcem posiadającym właściwości lecznicze" - czytamy na stronie Urzędu Miasta Mławy.

Projekt ma zostać zrealizowany w przyszłym roku. Koszt planowanej inwestycji to ponad 250 tys. zł.

W Polsce tężnie solankowe znajdują się m.in. w Ciechocinku, Rabce, Konstancinie-Jeziornie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum