Mazowieckie: dzięki pieniądzom z UE do szpitali trafi nowoczesna aparatura

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2015 15:37

14 kwietnia zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu unijnego dofinansowania dla kolejnych placówek zdrowia.

Mazowieckie: dzięki pieniądzom z UE do szpitali trafi nowoczesna aparatura

Placówki otrzymają ponad 2,6 mln zł unijnego dofinansowania na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dla Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego kupiona zostanie gamma kamera dwuigłowa do badań CPECT i WHOLE BODY w Zakładzie Medycyny Nuklearnej. Dzięki włączeniu aparatu w ogólnoszpitalną sieć przesyłu i archiwizacji danych w systemie cyfrowym, pacjenci będą mieli dostęp do wyników badań w formie elektronicznej. Koszt urządzenia to przeszło 1,1 mln zł, z czego 1 mln zł to dofinansowanie z UE.

SZP ZOZ w Ostrołęce wzbogaci się o aparat ultrasonograficzny dla oddziału ginekologiczno-położniczego oraz stół pionizacyjny wraz ze sprzętem do nieinwazyjnej diagnostyki układu krążenia dla oddziału kardiologicznego. Całkowity koszt sprzętu to ponad 765 tys. zł, a dofinansowanie unijne wyniesie przeszło 650 tys. zł.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku otrzyma natomiast refundację kosztów doposażenia Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Projekt obejmował zakup aparatu RTG z systemem bezpośredniej radiografii cyfrowej oraz prace modernizacyjne w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie. Całkowita wartość inwestycji to 1,4 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 992 tys. zł.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum