Mapa potrzeb zdrowotnych: w Gorzowie Wlkp. powinien powstać ośrodek radioterapii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2016 11:49

Zgodnie z opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia "Mapą potrzeb zdrowotnych w zakresie chorób onkologicznych i chorób kardiologicznych" istnieje potrzeba stworzenia w Gorzowie Wlkp. ośrodka radioterapii.

Mapa potrzeb zdrowotnych: w Gorzowie Wlkp. powinien powstać ośrodek radioterapii
Do 2025 r. powinien powstać nowy podmiot wyposażony w dwa przyspieszacze liniowe Fot. Flickr

Zarząd województwa umieścił budowę Zakładu Radioterapii, a docelowo Gorzowskiego Centrum Onkologii w Kontrakcie Terytorialnym dla województwa lubuskiego. To umowa między rządem RP a samorządem województwa w sprawie finansowania najważniejszych inwestycji dla regionu - informuje Gazeta Wyborcza.

Inwestycje te mają być sfinansowane z funduszy europejskich w obecnej perspektywie finansowej do roku 2020. Ponadto również w Strategii Rozwoju Polski Zachodniej znalazł się projekt "ponadregionalnych ośrodków usług medycznych", który zakładał m.in. budowę Gorzowskiego Centrum Onkologii.

W opublikowanym przez ministerstwo dokumencie czytamy w m.in.: "Pod koniec 2015 roku w województwie lubuskim zlokalizowane były cztery akceleratory. Wszystkie znajdowały się w Zielonej Górze. Warunki początkowe zakładały możliwość powstania nowego podmiotu świadczącego teleterapię w Gorzowie Wielkopolskim. Zgodnie z wynikami modelu optymalizacyjnego do 2025 roku powinien w tym mieście powstać nowy podmiot wyposażony w dwa przyspieszacze liniowe".

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum