Małopolskie: w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym będzie remont

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2010 13:53

Zgonie z uchwałą radnych małopolskiego sejmiku z 30 sierpnia, Szpital Okulistyczny w Witkowicach otrzyma z budżetu województwa 2 mln zł

Pieniądze na rozpoczęcie remontu nowych budynków Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Witkowicach mają wpłynąć na konto szpitala w tym roku. Według  Dziennika Polskiego pozwoli to na start prac adaptacyjnych w budynku na Wzgórzach Krzesławickich jeszcze jesienią b.r.

Jak dowiadujemy się w sekretariacie dyrekcji szpitala przetarg na adaptację nowych pomieszczeń jeszcze nie został ogłoszony. Anna Sarnecka z sekretariatu dyrektora szpitala tłumaczy, że ogłoszenie przetargu jest uzależnione od tego, kiedy zostaną placówce przekazane pieniądze na remont.

Obecnie szpital mieści się w zabytkowych budynkach w Witkowicach, które nie są w stanie sprostać jego potrzebom i nie spełniają wymaganych standardów.

Jak informował w lipcu portal rynekzdrowia.pl nowa siedziba lecznicy powstanie w 5-kondygnacyjnym obiekcie, który po rozbudowie będzie miał powierzchnię około 6 tys. m kw.

Zakres robót budowlanych ma objąć przebudowę i modernizację istniejącego gmachu, dobudowę dwóch klatek schodowych, wind i części recepcyjnej, budowę wewnętrznego układu drogowego oraz przebudowę drogi dojazdowej i zagospodarowanie terenu. Łączne koszty inwestycji, wraz z wyposażeniem, mają wynieść około 29 mln zł.

Realizacja inwestycji ma potrwać około 2 lata.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum