Małopolskie: powstanie klinika oraz zakład opiekuńczy

Autor: Dziennik Polski,SAB/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2012 13:15

Bezpłatne usługi medyczne, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, chce świadczyć nowa klinika, która powstanie w byłym przedszkolu w Przybysławicach.

Nowy właściciel budynku chce uruchomić w nim kilka poradni oraz zakład opiekuńczo-leczniczy na 20-25 łóżek. Budynek od siedmiu lat stał pusty.

- Jeszcze dwa lata temu chcieliśmy go sprzedać za symboliczną złotówkę, bo nie było chętnych - mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Zbigniew Mączka, burmistrz Radłowa.

Jak podaje Dziennik Polski, o opustoszały, piętrowy obiekt z 27-arową działką rywalizowało teraz dwóch kupców. Ostatecznie nabył go - za ponad 200 tys. zł - Jacek Pochroń, pielęgniarz oddziałowy ze Szpitala E. Szczeklika w Tarnowie, właściciel firmy Nurs-Klinik.

W jego ośrodku pacjenci będą mogli korzystać m.in. z poradni kardiologicznej, internistycznej, psychiatrycznej, neurologicznej bądź ortopedycznej oraz z rehabilitacji.

Na początek za usługi trzeba będzie płacić, ale prowadzone są rozmowy z NFZ na temat ich kontraktowania. Tematem o wiele poważniejszych rozmów z NFZ jest pomysł zaadaptowania całego piętra pod zakład opiekuńczo-leczniczy, który świadczyłby całodobową opiekę nad osobami leżącymi bądź dzienny oddział psychiatryczny.

Gmina deklaruje pomoc nowemu właścicielowi. - Do momentu otwarcia i podpisania kontraktów umorzymy podatek od nieruchomości, a potem może także od działalności gospodarczej. Nabywca budynku będzie musiał ponieść wysokie koszty związane z przebudową starego budynku, stąd nasz pomysł - mówi burmistrz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum