Małopolskie: 36 mln zł na uatrakcyjnienie uzdrowisk i ochronę środowiska

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2018 12:01

Z budżetu woj. małopolskiego do samorządów i przedsiębiorców trafi 36 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na zwiększenie atrakcyjności uzdrowisk oraz poprawę stanu środowiska.

Małopolskie: 36 mln zł na uatrakcyjnienie uzdrowisk i ochronę środowiska
Fot. archiwum

Najwięcej środków ma trafić do miejscowości uzdrowiskowych.

Spółka Słotwiny Arena 8 mln zł z dotacji przeznaczy na budowę w Krynicy Zdroju 50-metrowej wieży widokowej oraz ścieżki spacerowej zawieszonej w koronach drzew. Cała inwestycja ma kosztować prawie 16 mln zł.

Miasto Grybów za 4,8 mln zł (3,9 mln zł to dotacja) rozbuduje oczyszczalnię ścieków - informuje Dziennik Polski. Gmina Grybów przeznaczy też ok. 1,4 mln zł na wymianę starych pieców na sprawne urządzenia grzewcze; dwie trzecie tej kwoty to środki małopolskie. Gmina Podegrodzie zmniejszy emisję pyłów i gazów. Tam 228 tys. zł na ten cel pochodzi od marszałka.

W miejscowości Żegiestów za ponad 2 mln zł (1,7 mln zł to dotacja) zostanie zmodernizowana pijalnia wód mineralnych Anna. W Muszynie ma powstać m.in. Rowerowy Szlak Wód Mineralnych, Park Rekreacyjno Sportowy Złockie, strefa wypoczynku na Zapopradziu i zadaszenie nad lodowiskiem.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum