Małopolska: szpital w Jaroszowcu rusza z kolejną inwestycją

Autor: Glos24.pl/Rynek Zdrowia • • 26 listopada 2019 12:39

Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu  zakończył remont jednego piętra placówki i już planuje kolejne inwestycje. Lecznica przygotowuje się do modernizacji oczyszczalni ścieków wraz z systemem dekontaminacji powietrza oraz zakupu nowego sprzętu medycznego.

Małopolska: szpital w Jaroszowcu rusza z kolejną inwestycją
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W ramach zakończonego właśnie remontu zmodernizowano Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej oraz Pododdział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. 

Podczas otwarcia zmodernizowanego piętra szpitala zostały podpisane dwie umowy na realizację kolejnych projektów. Pierwszą z nich jest umowa na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego - gazometru. Jego koszt  wynosi ponad 34 tys. zł., a zakup został sfinansowany przez cztery gminy: Bukowno, Wolbrom, Klucze i Bolesław.

Druga umowa dotyczyła dokumentacji projektowej modernizacji oczyszczalni ścieków wraz z systemem dekontaminacji powietrza przekazanej przez Urząd Gminy Klucze. Eksploatowana obecnie oczyszczalnia ścieków ze względu na zły stan techniczny i niską sprawność technologiczną może zostać wyłączona z ruchu, dlatego też konieczne jest jej zmodernizowanie. Całkowity koszt oczyszczalni wynosi około 1,8 mln zł.

Więcej: glos24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum