Małopolska: nowy ośrodek rehabilitacyjny w Myślachowicach

Autor: SAB/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2012 13:22

Prawdopodobnie na początku kwietnia br. Polska Fundacja Rehabilitacyjna uruchomi w Myślachowicach pod Trzebinią nowoczesny ośrodka rehabilitacyjny.

- Prowadzimy niewielki gabinet rehabilitacji i obserwujemy, że potrzeby są znacznie większe w tym rejonie. Stąd pomysł na nowy ośrodek - mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Paweł Biskup, prezes chrzanowskiego oddziału fundacji.

Środki na zakup potrzebnego sprzętu Fundacja pozyskała od sponsorów. Otrzymała także wsparcie od burmistrza Trzebini, który anulował comiesięczną opłatę czynszową. - Remont przeprowadziliśmy ze środków własnych. Wspomagają nas w tym także dwaj osadzeni w zakładzie karnym w Trzebini - dodaje Paweł Biskup.

Nowy ośrodek będzie świadczył usługi z zakresu fizykoterapii, krioterapii, masaży, terapii poudarowych, magnetoterapii, elektroterapii, ultradźwięków, korekcji wad postawy. - Chcielibyśmy aby ośrodek pełnił także funkcje edukacyjne, mam na myśli wykłady, które będą prowadzić nasi lekarze. Ale to na razie sprawa przyszłości - dodaje prezes chrzanowskiego oddziału fundacji.

- Obecnie nie prowadzimy działalności komercyjnej, wszystkie usługi są odpłatne, ale ceny są niższe o około 60 proc. od tych, jakie powszechnie obowiązują za tego typu usługi. Za rok planujemy jednak podpisać kontrakt z NFZ - podkreśla Paweł Biskup.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum