×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Małopolska: centrum rehabilitacji ma nowy blok operacyjny, będą krótsze kolejki

Autor: Dziennik Polski24/Rynek Zdrowia23 stycznia 2020 15:08

W Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii otwarto nowoczesny blok operacyjny, oddział intensywnej terapii oraz pracownie diagnostyczne. Nowe oddziały miały szansę zaistnieć dzięki budowie nowoczesnego pawilonu. Inwestycja ma sprawić, że już od lutego czas oczekiwania na zabiegi skróci się niemal o połowę.

Małopolska: centrum rehabilitacji ma nowy blok operacyjny, będą krótsze kolejki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowo wybudowany pawilon powstał w miejscu starego, niewykorzystywanego przez placówkę magazynu. Jego budowa trwała od jesieni 2018 roku i pochłonęła blisko 39 mln złotych. Ponad 30 mln zł. pochodziło z dotacji.

W ramach inwestycji powstały trzy sale do wykonywania zabiegów wyposażone w nowoczesną aparaturę medyczną, 5-łóżkowa sala wybudzeniową dla pacjentów po operacjach, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz pracownie do badań RTG, USG i diagnostyki gęstości mineralnej kości - wylicza Dziennik Polski.

Krakowskie centrum każdego roku operuje 1600 pacjentów. Dotychczas chorzy na zabieg musieli oczekiwać w kolejkach. Dla przykładu na operację stawu biodrowego w tym miejscu trzeba było czekać około czterech miesięcy, w przypadku stawu kolanowego termin ten był zdecydowanie dłuższy i sięgał dziewięciu miesięcy.

Teraz, dzięki rozbudowie placówki zarządzający szpitalem mają nadzieję na zwiększenie dziennej liczby wykonywanych zabiegów, co przełoży się na czas oczekiwania. Ma on ulec skróceniu blisko o połowę. Dodatkowo władze placówki zamierzają poszerzyć spektrum wykonywanych zabiegów. Nowoczesne stoły operacyjne umożliwiają bowiem rozwinięcie chirurgii kręgosłupa, która dotychczas nie była praktykowana w ośrodku.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum