MZ: zarządzenie ws. procedury oceny wniosków inwestycyjnych

Autor: Dziennik Urzędowy MZ/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2021 16:01

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w Dzienniku Urzędowym zarządzenie w sprawie procedury oceny wniosków inwestycyjnych.

MZ: zarządzenie ws. procedury oceny wniosków inwestycyjnych
Zarządzenie wprowadza zmiany w przepisie z 30 sierpnia 2019 roku w sprawie procedury oceny wniosków inwestycyjnych Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Zarządzenie wprowadza zmiany w przepisie z 30 sierpnia 2019 roku w sprawie procedury oceny wniosków inwestycyjnych zgodnie z którymi § 3-4 otrzymują brzmienie: „§ 3. Wnioski inwestycyjne są oceniane pod względem merytorycznym przez Departament Oceny Inwestycji.

Paragraf 4.otrzymał natomiast brzmienie: "W szczególnych przypadkach, w tym gdy wnioski inwestycyjne cechują się dużą złożonością i zróżnicowaną specyfiką ocenianych aspektów, Departament Oceny Inwestycji może zwrócić się z prośbą o ocenę do:

  • komórek organizacyjnych Ministerstwa Zdrowia, o których mowa w zarządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 listopada 2020 r. w sprawie ustalenia regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Zdrowia (Dz.Urz. Min. Zdrow. poz. 98 oraz z 2021 r. poz. 5)
  • jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Zdrowia lub przez niego nadzorowanych; przez właściwego pod względem merytorycznym eksperta w danej dziedzinie spoza Ministerstwa Zdrowia oraz właściwego pod względem merytorycznym konsultanta w ochronie zdrowia".

Ponadto paragraf 6. po zmianie brzmi: "Departament Oceny Inwestycji przekazuje podmiotom, o których mowa w § 4, wnioski inwestycyjne do oceny przy użyciu systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją lub pocztą elektroniczną, ze wskazaniem terminu dokonania oceny".

Pełna treść zarządzenia: dziennikmz.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze